Головна | Реєстрація | Вхід| RSSП`ятниця, 24.11.2017, 02:05

Головна » 2014 » Квітень » 15 » "Українські вчителі хочуть навчати дітей, а не відправляти їх на війну", - французька преса про візит делегації гімназії

Понад 50 юних українців на чолі з педагогами, котрі їх супроводжували, мали нагоду відкрити для себе інший світ під час візиту до Франції, спрямованого на обмін досвідом та налагодження співпраці. Про це пише французька газета l’Independant, розповідаючи про подробиці приїзду гостей з Золотоніської гімназії та Київського НВК№20 до міста Аржеле-сюр-Мер.

Не зважаючи на ремонт у коледжі Альбер, протягом тижня українці змогли дізнатися про місцеву систему навчання та специфіку французької середньої освіти, вдосконалити знання французької мови. Ініціатор проекту – Аузас Вера, вчитель історії та географії.

«Особисто я працював у Києві в 2010 році і прикипів серцем до людей, які живуть в Україні, - говорить Аузіс, - Отже, я звернувся до посольства Франції, до радника з питань лінгвістики, за участі якої була здійснена полегшена процедура отримання віз».

«Дуже радий, що відбувся цей конструктивний процес обміну досвідом, який дозволив, перш за все, повністю стерти негативні стереотипи про Україну» - резюмує вчитель-ініціатор співпраці.

З нагоди перебування делегації в Аржеле, відбулася прес-конференція, під час якої українські вчителі висловились про те, що в них на батьківщині шкільний учитель відповідальний за все, в той час як у Франції педагог лише виконує свої прямі обов’язки. Українські діти більш дисципліновані.

Кожен крок у новій країні був певним відкриттям для делегації: королівські палаци, старовинні будівлі, заповідники, парки. За словами українців, всі сім’ї, котрі їх приймали, були максимально відкритими, французька кухня прекрасна, кожна родина намагалася створити якнайкращі умови для перебування гостей, котрі лишились враженими таким прийомом та дякували всім, хто приймав участь у обміні.

В той же час українські вчителі не приховують своєї тривоги.

«Україна вже не повернеться до минулого, проте ще досі не визначилась із майбутнім, - коментують сьогодення гості, - В той же час ми віримо в те, що рано чи пізно країна прийде до стабільності».

«Шоком для всіх стало розкриття правди про особисте життя колишнього президента, людини, яка зробила з нашої країни в’язницю, - додають українці, - Зараз ми дуже хочемо, щоб наші діти сиділи за партами, ми хочемо навчати їх, а не відправляти на війну».

Фінальним акордом прес-конференції стало повідомлення Аузіуса Вера про візит-відповідь французької делегації до України навесні 2015 року.

Категорія: Міжнародна співпраця | Переглядів: 338 | Додав: chipri | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2014  »