Головна | Реєстрація | Вхід| RSSПонеділок, 23.10.2017, 00:47

Головна » 2013 » Листопад » 29 » У рамках методичного мосту золотоніські вчителі-мовознавці відвідали Смілу [ФОТО]

19 листопада вчителі української мови та літератури гімназії взяли участь у Методичному мості, що відбувся у м. Смілі. План поїздки передбачав відвідини освітянами Золотоноші кількох навчальних закладів Сміли.

Навчально-виховний комплекс  «Загальноосвітня школа I –  III ступенів №3 – колегіум» вразив освітян Золотоноші розкішними інтер’єрами й екстер’єрами, сучасним обладнанням, продуманістю і доцільністю, духом краси й гармонії в усьому. Відчутно, що оновлення, збагачення, осучаснення стали тут неписаним правилом. По-доброму позаздрили колегам зі Сміли. Адже  навчальні кабінети, обладнані комп’ютерною технікою, підключено до мережі Інтернет; мультимедійні дошки та  проектори тут давно не новинки.

У закладі працюють люди, закохані у справу свого життя, люди, для яких щоденний учительський труд – святковість і небуденність, високість духу й піднесеність. Педагоги української філології колегіуму охоче презентували власні надбання. Очевидним був той факт, що колеги зі Сміли –  працелюбні, творчі особистості, свідомі своєї особливої місії у вихованні завтрашніх громадян України . Від них не просто переймаєш золотоцінний педагогічний досвід, а запалюєшся їхньою відданістю обраному фаху, жертовністю й одержимістю.

А якими зворушливими були учнівські вітання! Захоплено спостерігали ми за кожним порухом школярика в полотняних штанцях, що перевтілився у малого Тарасика, насолоджувалися співом талановитих вокалістів.

Свою зустріч із колективом одного з найстаріших навчальних закладів Черкаської області  НВК «Загальноосвітньою школою I ступеня – гімназією ім. В.Т. Сенатора»    розпочали зі знайомства з хранителькою цього духовного оберегу – директором Оленою Олегівною Дзевульською –  та  галантними юнаками, що виконували роль поводарів. Голосом правічної народної пісні   привітали гостей найкращі співачки гімназії, пригостили запашним короваєм.

Вишуканість, високість було помітно у всьому : і в оформленні закладу, і в роботі педколективу. Здавалося, дух любові і творчості навічно поселився у стінах гімназії. Заклад цей стабільно перебуває в лідерах не тільки міської та обласної освіти,  а й належно представляє регіон на рівні всеукраїнському, засвідчує сумлінність і відповідальність педагогів, продуманість організації навчально-виховного процесу, злагодженість дій усіх його численних підрозділів. Здобутки вчительського та учнівського колективів узагальнюються  в газеті «Дзвоник», примірники якої подаровано на згадку освітянам Золотоноші. А яке приємне враження справила на нашу делегацію бібліотека з численними книгами та релаксаційним куточком!

А на порозі Смілянської ЗОШ №7 золотонісців уже чекала самобутньо-яскрава  очільниця закладу. Уже з першої миті знайомства з нею здалося, що цій чарівній жінці до снаги охоплювати водночас кільканадцять справ:  такою енергією струмувало від неї! Сучасний дизайн приміщення школи сприяє духовному становленню особистості кожного учня, реалізації його творчих сил у різних виявах, задоволення  його потреб та інтересів. Тож   було зрозумілим: цей навчальний заклад запалює нові зірки в царині інтелектуальної діяльності, творчості, відкриває нові імена талановитих юних дослідників. Діяльність педагогічного колективу спрямована не лише в річище наукових досліджень, а й на конкретну практичну роботу з дітьми. Успіхи здруженої шкільної вчительсько-учнівської родини, мабуть, не в останню чергу забезпечуються особистісними якостями директора  – талановитого керівника, майстерного вчителя, вмілого організатора.

Як найточніше і наймісткіше схарактеризувати багатогранність і глибинність освітян Сміли?   Педагоги з ласки Божої, митці на вчительській ниві, справжні професіонали, майстри своєї справи, подвижники? Певне, найкраще – Залюблені Душі, бо саме любов є виміром усього зробленого ними, головним законом їхнього буття.

Щасливі й одухотворені поверталися ми додому. Дякували долі, що звела нас  з духовними побратимами – педагогами Сміли, які є підтвердженням того, що слово «освіта» походить від слова «світло», що не політики й економісти, а саме вчителі творять майбутнє Держави, визначають іі обличчя, формують ідеали іі молодого покоління.

Надія БАРАННИК,
голова методичного об'єднання учителів української мови та літератури
Золотоніської гімназії
Категорія: Новини | Переглядів: 457 | Додав: chipri | Рейтинг: 0.0/0