Головна | Реєстрація | Вхід| RSSПонеділок, 23.10.2017, 00:36

Головна » 2014 » Квітень » 7 » У гімназії проведено Шевченкіський тиждень з нагоди ювілею Кобзаря [ФОТО, ВІДЕО]

Незгасною зорею уже два століття світить над Україною безсмертне ім’я Тараса Шевченка. І хоч минуло багато часу, наш народ свято береже пам'ять про свого генія.

Щорічно проводяться урочистості з нагоди пошанування імені славетного земляка і в нашій гімназії. Цьогоріч учні закладу почали готуватися до свята заздалегідь: відшукували репродукції картин, ілюстрації творів, фото- і відеоматеріали, вивчали напам’ять вірші, опрацьовували додаткову літературу про життя і творчість Великого Кобзаря. Задовго до святкування  в коридорі другого поверху гімназії виструнчилися мольберти, на яких розмістився своєрідний фотовернісаж. Допитливі школярики уважно розглядали різноманітні тематичні матеріали. Були тут і світлини малої батьківщини Тараса, фото з екскурсії гімназистів Шевченківськими місцями. Вабили  до себе автопортрети Т.Шевченка, ілюстрації до його творів, портрети жінок, які відіграли значну роль у житті письменника. У коридорі третього поверху привертали увагу тематичні фото  «Шевченко очима інших художників», «Інтер’єр Шевченкової хати». Дошка оголошень зарясніла учнівськими фоторепродукціями,  що ілюстрували творчість Шевченка як поета і художника.

А вже 3 березня по класах були проведені тематичні виховні години, присвячені постаті Кобзаря. Участь учнів гімназії в українознавчій грі «Соняшник», поетичні літературні читання в районній дитячій бібліотеці «Ми пам’ятаємо тебе, Кобзарю», проведені  із залученням учнів 5-Б класу, – заходи, що стали початком  Шевченкіани.

11 березня старшокласники мали змогу  переглянути  документальні відеофільми «Т.Шевченко. 200 років самотності», «Таємниці генія Шевченка».

Наступного дня актовий зал гімназії гостинно відчинив двері командам восьмикласників, які змагалися за титул найкращого знавця життя і творчості Т.Шевченка,  та їхнім уболівальникам. Завдання теоретичного і практичного турів поєднувалися з ігровими формами. Найбільше сподобалося восьмикласникам збирати подарунки для Оксанки. Якщо спочатку перемагала  команда 8-А класу, то саме участь у конкурсах «А я у гай ходила», «Віднови поетичні рядки» поставила знак рівності між обома  командами-учасницями.

У четвер, 13 березня, у прикрашеному вишивками  Анастасії Вірсти  актовому залі гімназії всіх присутніх чекало справжнє театралізоване дійство – свято  Шевченкового слова. А відкрила його учениця 6-Б класу Анастасія Макіна, подарувавши хвилини втіхи виконанням на кобзі Шевченкового твору «Думи мої, думи мої..» Яку ж насолоду отримали всі глядачі, сприймаючи майстерне читання напам’ять  поезій Кобзаря учасниками дійства! Як зачаровані, слухали присутні уривок із поеми «Кавказ» (А.Пліс, 6-А ), уривок із поеми «Сон» (А. Фоменко, 6-А), рядки поезії «Якби ви знали, паничі…» (В. Горобець, А.Вірста, 7-А). Як своєрідно прозвучали рядки « І золотої, й дорогої…» (Д. Данілова, 6-А)! Учениця 8-Б класу Дар’я Халявка змусила глядачів із завмиранням серця простежити за долею героїв балади «Утоплена», яку дівчина  (попри великий обсяг твору!) теж знала напам’ять. Талановита гімназистка-четвертокласниця Олександра Приходько донесла велич та красу Шевченкового слова до глядачів через спів, задушевно виконавши пісню «Вітре буйний…».

Незчулися, як стихли останні звуки кобзи… Чекали ще чогось, усім хотілося продовження цього захопливого дійства. Вчителі  були горді за своїх вихованців, адже вони перевершили всі їхні сподівання.

Апогеєм Шевченкіани став усний журнал «Жінки в долі Тараса Шевченка», своєрідний літературний театр, що підготували учні 10–11класів зі своїми наставниками – В.М. Гусак,  І.Ф. Омельченко, А.П. Білан. Ведучі Максим Ковальов та Іванка Денисюк  повідали глядачам про всемогутність любові як особливого дарунку життя, великої людської сили. Захоплення  залу викликала інсценізація, героями якої були малі Тарасик і Оксанка, учні 4-Б класу Дмитро Бабко та Анна Распутна. Не менше вразило присутніх і знайомство з Шевченковими музами: Варварою Рєпніною (уч. 11-Б класу Оксана Ковтун ), Ганною Закревською (Любов Добровольська, 11-Б), Агатою Усковою (Юлія Школяр, 10-А), Ликерою Полусмак (Анастасія Хуторян, 10-А). Усі учасники дійства: і читці (В. Тараненко, Б. Веремей, Д. Салов, О. Городинець), і маленький скрипаль Арсеній Козинець, і виконавиця пісні «Садок вишневий коло хати…» Іванна Денисюк – запам’яталися глядачам як справжні артисти.
Пройде час, та, я впевнена, в пам’яті кожного, хто серцем доторкнувся до нетлінного Шевченка , залишаться надовго спогади про гімназійну Шевченкіану.

Надія Баранник,
керівник методичного об'єднання вчителів української мови

Категорія: Виховні заходи | Переглядів: 509 | Додав: chipri | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2014  »