Головна | Реєстрація | Вхід| RSSПонеділок, 23.10.2017, 00:46

Головна » 2014 » Вересень » 10 » Оголошується новий набір до прес-служби
Оголошується новий набір до прес-служби

В рамках експериментального проекту «Медіа-освіта в Україні», участь в якому бере Золотоніська гімназія, на базі учнівського самоврядування навчального закладу в минулому навчальному році створено прес-службу, метою якої є підготовка учнів до розумного, вдумливого сприйняття сучасного інформаційного простору. А це – і навчання теорії розвитку ЗМІ та особливостей їх функціонування, і розвиток комунікативних умінь учнів, а також закріплення у них навичок самостійного створення та споживання інформації, навичок захисту від можливого негативного впливу інформації. Ми ознайомлюємо школярів із теоретичними засадами журналістики, з правовими нормами функціонування різних видів ЗМК в Україні та за її межами. Вважаємо за важливе навчити учнів розуміти закони впливу медіа на особистість та громадськість.

Людство постійно розвивається. До того ж темп змін невпинно пришвидшується. І для людини, і для країни стає дедалі важливіше вміти реагувати на ці зміни, щоб не залишитися осторонь прогресу. Один з дослідників вдало зазначив, що середньовічний англійський селянин зустрічав протягом життя менше людей, аніж сучасна людина за один день. Але це стосується міжособистісного спілкування. Коли ж мова йде про масове, то тут зміни ще разючіші.

Ми спостерігаємо появу нових і нових медіа, які використовують технології, що ще вчора здавалися казковими. Нашу добу не даремно називають інформаційною. І справа тут не тільки в тому, що значна частка національного багатства сучасних країн створюється в сфері інформаційних технологій. Сучасна людина для успішної життєдіяльності не може бути осторонь інформаційних потоків. Але головна складність нині не в тому, щоб отримати певну інформацію, а в тому, щоб визначити, яка інформація потрібна.

Завдання проекту:

• Виховання демократичних цінностей в учнів, уміння поважати думку іншого, відстоюючи власну позицію, вміння спілкуватись з дорослими на рівних.
  • Забезпечення права дитини на вільне висловлювання своїх думок, розширення знань школярів з громадянської освіти.
  • Розвиток навиків критичного мислення учнів.
  • Реалізація здібностей учнів в найрізноманітніших видах діяльності: адміністративно-організаторській, редакторській, журналістській, дизайнерській тощо.
  • Формування широкого кола толерантного неформального спілкування, у яке, крім школярів, включаються вчителі, батьки, випускники школи.
  • Формування навчально-інформаційних компетентностей школярів: уміння самостійно знаходити необхідну інформацію в різних джерелах (в тому числі  в Інтернеті), опрацьовувати її, швидко  реагувати на події.

Прес-служба Золотоніської гімназії – орган учнівського самоврядування, завданням якого є організація інформаційної роботи навчального закладу. Її діяльність базується на основі функціонування веб-ресурсу, метою роботи якого є повне та всеосяжне висвітлення внутрішньо шкільних подій, поширення інформації про них серед жителів міста, налагодження неформального діалогу всередині комунікативного трикутника «діти-вчителі-батьки», поширення серед учнів ідей толерантності, патріотизму (до навчального закладу, до рідного міста, країни тощо), освіченості.

Категорія: Афіші | Переглядів: 379 | Додав: chipri | Рейтинг: 0.0/0
«  Вересень 2014  »