Головна | Реєстрація | Вхід| RSSПонеділок, 23.10.2017, 00:34

Головна » 2014 » Травень » 19 » Гімназія зустрічала Національну спілку письменників України [ФОТО, ВІДЕО]
Гімназія зустрічала Національну спілку письменників України [ФОТО, ВІДЕО]

З нагоди 153-ої річниці перепоховання Тараса Шевченка Черкащиною мандрують вітчизняні майстри пера: Національна спілка письменників України організувала турне шевченковими місцями, об’єднавши представників різних регіонів країни.

Золотоніську гімназію відвідали голова столичного творчого об’єднання дитячих письменників Анатолій Качан, закарпатський прозаїк та поет Василь Густі, українська поетеса Галина Тарасюк і засновниця авторської українознавчої школи Марія Чумарна. Спеціальний гість – відомий  білоруський поет, прозаїк, політик-опозиціонер, лідер громадської кампанії «Говори правду!» та політв’язень Володимир Некляєв.

Опісля ознайомлення з історією навчального закладу та відвідування гімназійних етно-зон народного мистецтва Марія Чумарна та Анатолій Качан, чия творчість нині вивчається у програмі молодшої школи, завітали до малюків 4-х класів, даючи нагоду дітям не лише поговорити про літературну творчість, а й вживу зустрітися з авторами творів зі шкільних підручників.

Тернопільська поетеса також провела майстер-клас з гімназистами: усі гуртом складали акровірш із зашифрованого слова «Золотоноша».

Знаю я, що діточки хороші,
Охайні, милі, мудрі і красиві.
Люблять їх усі в Золотоноші,
Оточуючи їх добром і дивом.
Таких дітей нема у всьому світі.
Оце ми з вами дуже добре знаєм.
Найкращу в світі Україну маєм,
Окрасою Черкащини Тараса знаєм.
Шануємо його, йому вклоняємось.
А ми його творіннями пишаємось

«Зустрівшись, ми відразу ж разом попрацювали, бо я часто зустрічаюсь з педагогами та обдарованими школярами і ми часто проводимо поетичні майстер-класи, - коментує імпровізований урок Марія Чумарна. – Такі заходи з дітьми – це диво».

У актовому ж залі відбулась зустріч зі старшими школярами, під час якої піднімались питання української культури, її значення в розвитку нації, згадувалась творча спадщина Тараса Шевченка та безцінні таланти представників українського народу.

«Тільки ви можете побудувати ту Україну, про яку мрієте, - звернулася до школярів Галина Тарасюк. – Бо за нами такий тягар різних пережитків, що тільки ви, народжені у вільній Україні, можете збудувати цю вільну Україну».

«Не тільки я, а й кожен закарпатець мріє побувати на Черкащині, - говорить Василь Густі. – Ми мріємо побувати на вашій землі, бо для жителів нашого регіону Черкащина – це святиня, котра має дуже велике значення, адже тут народився Шевченко. А для Закарпаття Шевченко – це те джерело, яке живило наші душі, давало жагу нашим прагненням».

Білоруський митець Володимир Некляєв висловив своє задоволення відвідуванням навчального закладу та живим спілкуванням з дітьми, адже на своїй батьківщині такої нагоди давно вже не має.

«Мене не пускають до шкіл, гімназій. Всі мої твори у шкільних та інститутських програмах викреслили, книги з бібліотек позабирали, моє ім’я ніде не згадується», - розповідає про сучасні білоруські реалії Некляєв.

«Нещодавно у Мінську, йдучи вулицею зі своїм товаришем та розмовляючи білоруською мовою, мене зупинили, по-вашому, «беркутівці» і категорично наказали – «розмовляйте нормальною мовою»…, - додає письменник. – Що таке душа? Це наша вітчизна, наша мова, наші предки. І ось за це сьогодні стоїть Україна. Саме за душу, а не якісь там союзи. А якщо Україна вистоїть, то вистоїть і Білорусь».

Після офіційного заходу Володимир Некляєв зазначив, що дуже вражений поїздкою до Золотоноші та до місцевої гімназії. За його словами, тут він побачив і гарно відчув дух свободи, демократії та національної свідомості усіх жителів. В білоруських школах такого вільного польоту дитячої творчості та думки годі шукати.

«У мене постійно лунала одна думка: якщо ви змогли, то й ми зможемо. Інакше ніяк», - резюмував гість з Білорусі.

По закінченню відвідин митці подарували Золотоніській гімназії велику кількість літератури: власноруч підписані авторські збірки та об’ємні книги про спадщину Тараса Шевченка.

Категорія: Виховні заходи | Переглядів: 555 | Додав: chipri | Рейтинг: 0.0/0
«  Травень 2014  »