Головна | Реєстрація | Вхід| RSSП`ятниця, 24.11.2017, 01:57

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Після уроків » Філософські теми » Націоналізм чи нацизм?
Націоналізм чи нацизм?
Medelgover Дата: Середа, 23.06.2010, 11:28 | Сообщение # 1
Administrator
Група: Адміністратори
Статус: Offline
Почитавши пости Гагаріна та Вініла вирішив створити свою тему. Наскільки тонка межа між націоналізмом і нацизмом?
Чи можна вважати російськомовного патріота - патріотом України?

vinil Дата: Середа, 23.06.2010, 12:00 | Сообщение # 2
Нездоланний патріот
Група: Користувачі
Існує 4 типи відношення людини до власної держави та нації: патріотизм, націоналізм, шовінізм та нацизм (фашизм).
Дам визначення кожному з них.
1)Патріоти́зм є любов'ю та/або відданістю до якоїсь країни. (Вікіпедія)
2)Націоналізм — світоглядний принцип, найбільшою мірою притаманний передовим представникам народу, що виборює своє право на розбудову власної держави, тобто прагне перетворитись на націю; специфічний стан свідомості етносу і соціально-психологічних орієнтацій людей, а також сполучені з ними ідеологія, теорія і соціальна практика. (Вікіпедія)
3)Шовінізм (фр. chauvinisme, в англ. версії — джингоїзм) — найодіозніша форма націоналізму, пропагування національної винятковості, протиставлення інтересів однієї нації інтересам іншої нації, поширення ідей національної переваги, розпалювання національної ворожнечі й ненависті. Раніше шовінізм було прийнято вважати формою націоналізму, але тепер дослідники націоналізму проводять межу між націоналізмом, що представляє собою амбівалентну самоідентифікацію етносу, і шовінізмом, де самоідентифікація групи створюється «від протилежного». (Вікіпедія)
4)Фаши́зм (іт. fascismo, від іт. fascio — зв'язка, об'єднання) — ідеологія культу сильної особистості, агресивного шовінізму та расизму (ідея расової обраності, мілітаризму, вождизму). (Вікіпедія)

Як бачимо, між націоналізмом та нацизмом (фашизмом) лежить прірва. Націоналізм - це перш за все, любов. До своєї Вітчизни, до рідних і близьких людей, своєї родини, обов"язково поєднана з дією. Націоналізму НЕ притаманні ні елементи расизму, ні мілітаризму ні вождизму. В основі націоналізму - інтереси нації, а не диктатора.

Відомий український дисидент, шанована людина, Левко Лук"яненко говорив: "якщо ти любиш свою батьківщину, бажаєш їй добра і бачиш її процвітаючою - ти патріот, а якщо ти любиш свою батьківщину, бажаєш їй добра, бачиш її процвітаючою і хоча б щось для цього робиш - ти націоналіст". Таким чином, націоналізм - це патріотизм в дії, а націоналіст - це патріот, що діє, людина чину. Причому дію кожен може обирати для себе сам. Навіть піднятий і прибраний папірець в парку чи написаний на патріотичну тему вірш - це вже чин, за який людина може вважатись якимось чином причетною до націоналізму.

Додано (23.06.2010, 12:00)
---------------------------------------------

Quote (Medelgover)
Чи можна вважати російськомовного патріота - патріотом України?

Відповідь прихована у самому запитанні :] Інша справа, якби ти запитав чи можна вважати російськомовну людину патріотом України. Вочевидь що так.
Щодо російськомовних націоналістів - тут питання складніше. Тут варто також уточнити ступінь російськомовності - чи людина говорить російською постійно, чи лише в певних ситуаціях. Як правило, націоналісти, навіть виховані в російськомовних сім"ях, намагаються переходити на українську. Це дуже позитивна практика. І у націоналістичному середовищі такі люди мають неабияку повагу.

Nemo nascitur sapiens, sed fit.

Medelgover Дата: Середа, 23.06.2010, 12:38 | Сообщение # 3
Administrator
Quote (vinil)
чи можна вважати російськомовну людину патріотом України

Уважно прочитавши твоє повідомлення, і зрозумівши свою помилку, хотілося б все таки почути на це запитання відповідь?

Quote (vinil)
також уточнити ступінь російськомовності - чи людина говорить російською постійно, чи лише в певних ситуаціях.

уявімо найгірший варіант - говорить лише російською мовою (або взагалі будь-якою іншою)

Quote (vinil)
Причому дію кожен може обирати для себе сам. Навіть піднятий і прибраний папірець в парку чи написаний на патріотичну тему вірш - це вже чин, за який людина може вважатись якимось чином причетною до націоналізму.

Це найбільше цікавить мене особисто - як можна розділити людину по категоріям дії?
Наприклад: людина вболіває за команду "Дніпро", боліє за Кличка, намагається по-своєму впливати на людей на форумах, щоб люди поважали Україну, але все це робить російською. Це патріот чи ні?

vinil Дата: Середа, 23.06.2010, 13:45 | Сообщение # 4
Нездоланний патріот
Quote (Medelgover)
Уважно прочитавши твоє повідомлення, і зрозумівши свою помилку, хотілося б все таки почути на це запитання відповідь?

Дивись сюди:
Quote (vinil)
Вочевидь що так.
:]

Quote (Medelgover)
уявімо найгірший варіант - говорить лише російською мовою (або взагалі будь-якою іншою)

Я маю відповісти чи є вона в такому разі патріотом?

Quote (Medelgover)
Це найбільше цікавить мене особисто - як можна розділити людину по категоріям дії?

Одну людину розділити неможливо. Для того щоб ділити потрібно як мінімум двоє :]
А от розділити дії по категорія можливо: існують дії, направлені на розбудову держави і нації, нейтральні дії та такі, метою якихє завдання шкоди інтересам держави чи нації. Це, звісно, грубий поділ, але він достатньо повно ілюструє якими різними можуть бути дії.

Quote (Medelgover)
Наприклад: людина вболіває за команду "Дніпро", боліє за Кличка,

Це власні уподобання кожного. Так само як пити каву чи чай. (Жарт в тему: Кличка звинуватили в расизмі. Існує плівка, де видно як він б"є чорношкірих :])

Quote (Medelgover)
намагається по-своєму впливати на людей на форумах, щоб люди поважали Україну

Подивись вище цитату Лук"яненка. Якщо людина не завдає шкоди Україні - це звичайний патріот. Звісно, якщо наміри в нього щирі. З часом такі люди все ж приходять до свого коріння, до україномовності. Серед моїх знайомих є подібні приклади.

Інша справа, що просто говорити - це, звісно ж, добре. Але без конкретних практичних кроків життя не покращиться.
Потрібно виходити з можливого - якщо на разі ми можемо провести парад вишиванок в нашому місті - чом би й ні, адже Любов Іванівна правду говорила, що це ідея класна - свіжа й нова.

Додано (23.06.2010, 13:01)
І на останок одна важлива деталь: оскільки патріотизм за визначенням - любов і відданість певній країні, а це дві суб"єктивні категорії, то чи є людина патріотом чи ні - вирішує вона сама і ніхто за неї. Я лише подаю власну думку з цього питання. А от щоб бути націоналістом, вже потрібно відповідати певним "критеріям".

Додано (23.06.2010, 13:45)
До речі, тема обговорення поставлена дещо некоректно. Створюється таке враження що націоналізм і нацизм є однією сутністю. Пропоную перейменувати на "Патріотизм та націоналізм".

Medelgover Дата: Четвер, 24.06.2010, 10:19 | Сообщение # 5
Administrator
Трохи відійдемо в оффтоп:
Ким саме вважаєш себе ти, Вініле, патріотом, націоналістом, шовіністом чи нацистом?

Kurt Дата: Четвер, 24.06.2010, 16:29 | Сообщение # 6
Рядовий
Вставлю свої 5 коп.
Вініл-націоналіст)
Quote (Medelgover)
Наприклад: людина вболіває за команду "Дніпро", боліє за Кличка, намагається по-своєму впливати на людей на форумах, щоб люди поважали Україну, але все це робить російською. Це патріот чи ні?

Я ніколи не бачив російськомовних патріотів.
Бачив тих хто намагається говорити Українською але щоб постійно говорив таких не бачив.
Я думаю таких просто немає.

Курт

Medelgover Дата: Четвер, 24.06.2010, 18:30 | Сообщение # 7
Administrator
Quote (Kurt)
Я ніколи не бачив російськомовних патріотів.
Бачив тих хто намагається говорити Українською але щоб постійно говорив таких не бачив.
Я думаю таких просто немає.

Тоді тобі сюди

Quote (Kurt)
Вставлю свої 5 коп.
Вініл-націоналіст)

Маю надію, що Віталій може сам відповісти на це запитання. smile

vinil Дата: Четвер, 24.06.2010, 21:00 | Сообщение # 8
Нездоланний патріот
Quote (Medelgover)
Маю надію, що Віталій може сам відповісти на це запитання

На разі можу констатувати певну причетність до націоналістичного табору, проте не вважаю себе гідним називатися справжнім націоналістом.
Щодо шовінізму і нацизму, то моя позиція різко негативна. Я засуджую їх в будь-яких проявах, в тому числі і в історичних пережитках гітлерівського чи комуністичного режимів.

Додано (24.06.2010, 21:00)
На тему російськомовних українських націоналістів: ось тут

Kurt Дата: П`ятниця, 25.06.2010, 00:42 | Сообщение # 9
Рядовий
Quote (Medelgover)
Маю надію, що Віталій може сам відповісти на це запитання.

як бачиш Віталій відповів.

Ну є то й добре.Будуть разом з нами відбудовувати Україну.

Курт

Форум » Після уроків » Філософські теми » Націоналізм чи нацизм?
Сторінка 1 з 11
Пошук:

zologymnasium.ucoz.ua © 2017
Хостинг від uCoz